Dlouhodobý affil

Hledal jsem tedy dále. Po fiasku se SAAS produktem linkmonitor.cz (více v již zmiňovaném článku zde) jsem se zaměřil na 2 témata — hubnutí a finance. U těchto témat jsem se snažil vybrat nicky dostatečně velké tak, aby měly potenciál na vyhledávání a zároveň byly stabilní that a dlouhodobé (žádné fidget spinnery, tematická trička apod). Chtěl jsem, aby se nejednalo o sezónní záležitost (jako zájezdy nebo e-shopy) a mohlo mě into živit průběžně. Zkrátka aby fungovala rovnice — investovaný čas / peníze = dlouhodobý neklesající profit.
Přečíst si můžete například seriál o affilwebu memetricko.cz. Tento projekt měl krásnou vzestupnou tendenci, nestavěl d e žádné nelegální technice, ale využíval nějaký trend. Což se později ukázalo jako chyba, protože jeho obliba postupně začala klesat a já si uvědomil, že na podobné tématice nelze postavit dlouhodobě udržitelný projekt, u kterého by fungovala rovnice — investovaný čas / peníze = dlouhodobý výnos v budoucnu.

Od startu affilblogu 1.1. 2010 jsem se rozhodl, že t to půjdu jinak.
Vůbec mi tehdy nedocházelo, že se jedná pouze o krátkodobou záležitost, a že do pár allow už tak jednoduše nebude možné vyhledávače obejít. Těch možností, jak dělat krátkodobý affil, je stále mnoho, ale už se jedná o techničtější a složitější disciplíny (media purchasing, katalogové weby, expirované domény, cloaking). Obvykle patří tyto disciplíny do šedé that a často I do černé zóny affilu. Každopádně mají společného jmenovatele — a to krátkodobost a maximální možné vytěžení techniky, dokud je to možné.

Napadají vás další human anatomy, které rozhodují o tom, zda bude projekt dlouhodobý nebo ne? Budu rád za vaše názory v komentářích.

  •   Dostatečná hledanost (letenky) = nemít přílišný focus t jednu menší oblast (letenky do USA)
  •   nezaměřovat se na aktuální tendency (různé gadgety nebo záležitosti jako memetricka.cz)
  •   minimalizace sezónnosti = mnoho affiláků s tím dokáže dobře fungovat, ale já osobně nemám rád sezónní affil (dárky na Vánoce, letní dovolená)
  •   více affil kampaní = nezaměřovat se na projekt, u kterého máte pouze 1 poskytovatele affiliate kampaně s dobrou výtěžností (poslední kauza MT nábytek) nebo kde kampaně ještě neexistují (auta, truth )
  •   funguje rovnice investovaný čas / peníze = neklesající tendence projektu v příjmech/návštěvnosti

Polo-dlouhodobý affil

Pokusím se tedy bodovitě zachytit věci, které dle mého názoru indikují, že daný projekt má šanci na dlouhodobé fungování, a into že vás může stabilně uživit I v delším časovém horizontu.

Jednalo se o různé weby, které spojovala právě ta krátkodobost a cílily na slabiny v SEO (letenkové weby, aukro weby apod).
Dlouhodobý affil

Z počátku jsem stavěl affil projekty tak, aby v co nejkratší době generovaly co nejvíce peněz. V minulosti to mnohem jednodušší. Stačilo postavit jednoduché MFA na doméně s klíčovým slovem a přidat přeoptimalizovaný text dané kličové slovo. Pak nastavit sitewide odkazy na svých webech s klíčovým slovem, které chcete vystřelit nahoru a mohl jste být do pár týdnů na top pozicích ve vyhledávačích.
První obsahový net s finanční tématikou jsem spustil 10. 06 .2013 a do dneška funguje velice dobře. K dnešnímu dni už více než 4 roky, což je v oblasti affilwebů věčnost. Má neklesající tendenci z hlediska vyhledávání i výtěžnosti. Web z oblasti hubnutí (pestryjidelnicek.cz) jsme spustili 3. 10. 2014 a brzo oslaví 3 roky od spuštění. A ani ho neplánujeme zavírat. I když tady pořád nacházíme nové a nové možnosti monetizace.