Jak hostovat affiliate web (+tipy na optimalizaci)

Každopádně, kdybych měl doporučit něco Affilákům, tak je to:

Mrkněte na článek. Každý si v něm něco najde. Jinak o webové rychlosti koluje velká řada mýtů. Skvělé video na toto téma natočil Martin Michálek: Blbosti okolo webové rychlosti:

Co by to bylo za Affilblog příspěvek bez pozvánky k Affilu

 1. Jak zjistím, která část webu je pomalá?
 2. Jaký SQL dotaz je pomalý, jak to zjistím a jak into optimalizuji?
 3. Jak upravit konfiguraci databáze aby běžela rychleji a efektivněji?
 4. Má můj host dostatek prostředků?
 5. Mám navýšit RAM nebo CPU?
 6. Potřebuji CDN? Jak vybrat a nasadit CDN?
 7. Jak wont cache? Co je Varnish? Memcache? Opcache?
 8. Proč je výhodné použít HTTP/2?
 9. Jak mohu zrychlit web pomocí úprav HTML, JS, CSS?

Optimalizace

Naše spolupráce začala na malém virtuálním serveru, na který jsme připravili Javu expert Zonky robota. Franta si oťukal služby, podporu a rychlost serverů. Po roce jsme se domluvili na zřízení managed serveru, který měl být kompletně připravený a zabezpečený podle představ Františkova programátora na provoz projektu Coinario.com. Zkrátka hostování webu, e-mailů tracking a nějaké pokročilé konfigurace. .

 1. Oblast cachování. Třeba WordPress má řadu super pluginů.
 2. Nastavit HTTP/2.
 3. Kontrolovat jestli server neswapuje (nedostatek RAM).
 4. Kontrolovat jestli nemám pomalé dotazy perform databáze.
 5. Používat ideálně PHP 7.3 s Opcache.

PostgreSQL protože lépe zvládá velká data a celkově je pokročilejší. Postupně došlo I úpravy konfigurací that a různých parametrů.
Když jsme u Františka na blogu, tak je určitě vhodné zmínit, že máme unikátní affiliate application , který má nastavenou 10% lifetime provizi za celý zákaznický účet. Provize se počítá i z dalších objednávek nebo upgradů, který daný zákazník v budoucnu udělá.

S čím jsme helpli perform začátku

Vše povede k navýšení rychlosti za málo úsilí.
I mailová fronta nebo rychlost zapisování na disk.

Po nějaké době co se aplikace a web rozšiřovali, bylo potřeba řešit rychlost. Možností expert vylepšení je vždy dost, záleží jenom na tom, jestli se investovaný čas a peníze dokážou vrátit. My jsme navrhli a pomohli takto:
O zrychlování webu jsme udělali vyčerpávající mega článek na webu. Každý si v něm určitě něco najde. Jsou v něm odpovědi na klasické problémy:
Professional každou doménu je možné aktivovat Letsencrypt nebo nastavit danou verzi PHP. Konfigurace jednotlivých služeb jsou vyladěné podle našich letitých zkušeností.

 1. Analýza stavu, využití nástrojů jako page speed insights, pingdom, webpagetst… prvotní zaměření na klasické onpage faktory… JavaScript, obrázky a CSS. Čas který je potřebný k vykreslení HTML stránky webu. To se nějak moc nedařilo, byť na serveru i v aplikaci už nebylo moc co ladit. Pomohlo až klasické cachování celého sestaveného výstupu HTML. Aby se pokaždé nesahalo perform databáze, dokola sestavovat stále stejné HTML atd. To ale musel řešit v podstatě jenom programátor. Pokud tohle můžete nějakou formou, alespoň částečně na svém webu zařídit, tak tím dosáhnete super výsledků. Databázi i šablonovacímu systému bude vždy nějaký čas trvat sestavení stránky. I když into bude super optimalizované. Pouhé načtení statického obsahu je záležitost milisekund.
 2. Drobné zrychlení přišlo po výměně webserveru z klasického Apache na Nginx. Přepínat webserver naše VPS Centrum umí bez problémů. Bylo potřeba vyřešit pouze pravidla pro rewrite URL adres. Nginx totiž neumí .htaccess.
 3. Zavedení CDN – Content Delivery Network je síť, která slouží expert rychlejší přenos dat po celém světě. Poskytovatel si po celém světě zřídí servery v co největším počtu datacenter, a ty poté doručují obsah uživatelům. Tím se k uživateli dostane obsah nejkratší cestou a stránka se načte rychleji. Coinario je samozřejmě globální projekt, takže CDN byla v podstatě nutnost. Asistovali jsme při zavedení CDN77 a chvíli situaci monitorovali jestli vše probíhá hladce a podle plánu.